Zamieszczamy treść listu skierowanego przez abp. Stanisława Gądeckiego, Arcybiskupa Metropolity Poznańskiego i Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, do uczestników ogólnopolskiej inauguracji roku formacyjnego 2016/2017 Ruchu Rodzin Nazaretańskich, którzy zgromadzili się w archikatedrze poznańskiej 10 września br. List został odczytany przez ks. prof. dr. hab. Bogdana Częsza, reprezentującego Księdza Arcybiskupa, który w tym czasie był obecny w Licheniu na Mszy św. dziękczynnej za kanonizację o. Stanisława Papczyńskiego.

Serdecznie dziękujemy Księdzu Arcybiskupowi za skierowane do nas słowa zachęty, by z zapałem dążyć do świętości, świadczyć o Chrystusie, budować wspólnotę i trwać w wierności duchowości naszego Ruchu.


Poznań, dnia 10 września 2016 roku
N. 5124/2016

Drodzy Członkowie i Sympatycy Ruchu Rodzin Nazaretańskich!

W 1050. rocznicę Chrztu Polski, w dniu uroczystej inauguracji nowego roku formacyjnego Waszego Ruchu, łączę się duchowo z wszystkimi zgromadzonymi w katedrze w Poznaniu - w mieście, gdzie swoją rezydencję miał Mieszko I i gdzie przebywał pierwszy na naszych ziemiach biskup. Nie mogąc osobiście być obecny wśród Was, śpieszę z serdecznym pozdrowieniem i zapewnieniem o mojej modlitewnej pamięci.

Hasłem dzisiejszego spotkania są słowa: "Chrzest bramą do świętości". Obecny świat jakże potrzebuje świętych! Łaska chrztu została człowiekowi dana, aby uczynić zadość tej palącej potrzebie i grzesznika przemienić w świętego. W chwili, w której odnawiacie chrzcielne przyrzeczenia i składacie akt oddania się Chrystusowi, życzę każdej i każdemu z Was, abyście pozwalali tej łasce prowadzić się każdego dnia. Nie bójcie się stawać świętymi! Nie bójcie się swoim życiem odważnie świadczyć o Chrystusie - naszym jedynym Panu i Zbawicielu! Nie szczędźcie też czasu i sił na trwanie we wspólnocie - wyjątkowym środowisku wzrastania w świętości!

Korzystając z okazji, wyrażam też ogromną wdzięczność osobom posługującym wspólnotom Ruchu Rodzin Nazaretańskich oraz wszystkim Członkom i Sympatykom za ofiarne i odpowiedzialne zaangażowanie, jak również za troskę o wierność duchowości Ruchu, opartej o życie Świętej Rodziny z Nazaretu.

Na nowy rok formacyjny udzielam wszystkim z serca płynącego błogosławieństwa!

+Stanisław Gądecki
Arcybiskup Metropolita Poznański