Akt zawierzenia Ruchu Rodzin Nazaretańskich Matce Bożej

Jasna Góra, 30.XI.2013

 

Maryjo nasza Matko i Królowo:

Wierzymy w Twoją obecność i bliskość. Wierzymy, że każdego z nas kochasz. Pragniemy jak św. Jan przyjąć Ciebie i wprowadzić Cię w całe nasze życie.

Maryjo, oddajemy się Tobie

Pragniemy stać się święci. Pragniemy, aby żył w nas Jezus, Twój Syn; pragniemy coraz bardziej z Nim się jednoczyć, aż do całkowitej przemiany w Niego. Ty kształtowałaś Jezusa. Prosimy Cię ukształtuj Go w nas.

Maryjo, oddajemy się Tobie

Znamy dobrze naszą słabość. Przepraszamy Cię za zmarnowane łaski, za to, czym zraniliśmy Ciebie i Jezusa, a także naszych braci, osobiście i we wspólnocie. Ty potrafisz naprawić, to co zepsuliśmy.

Maryjo, oddajemy się Tobie

Wiemy, że sami z siebie nie potrafimy zasłużyć na Twoją miłość, na dar życia Bożego i świętości. To Jezus nam je wysłużył. Twoja dobroć i czułość zachęca nas do szaleństwa pragnień. Uznajemy, że wszystko jest łaską i za wszystko chcemy dziękować.

Maryjo, oddajemy się Tobie

Oddając Ci siebie ufamy, że także Ty zstąpisz ku nam. Prosimy, zamieszkaj w naszych sercach, w naszych rodzinach i wspólnotach. Prosimy, daj nam udział w Twoich duchowych dobrach: w Twojej wierze, nadziei i miłości. Kieruj nami. Posługuj się nami. Pragniemy Twoim spojrzeniem patrzeć na naszych braci. Na tych, którzy się zagubili – pragniemy patrzeć Twoim spojrzeniem pełnym miłosierdzia i przebaczenia, i widzieć w nich przyszłych świętych. Pragniemy w ten sposób razem z Tobą wypraszać im miłosierdzie i łaskę skruchy.

Maryjo, oddajemy się Tobie

Przychodzimy do Ciebie z naszymi krzyżami i troskami, z niepewnością o przyszłość, z naszymi zranieniami, z niemożnością przebaczenia. Przynosimy Ci nasze rozczarowanie – sobą i bliskimi. Z Tobą powiemy Bogu: „tak”, wierząc w zwycięstwo Jezusa nad złem. Z Tobą będziemy wierni do końca naszemu powołaniu, płynącemu z sakramentu chrztu: powołaniu do małżeństwa, kapłaństwa, do życia według rad ewangelicznych. Daj nam Twoją wiarę i wytrwałość, i niezachwianą nadzieję.

Maryjo, oddajemy się Tobie

Pragniemy aby wszyscy ludzie mogli odczuć Twoją miłość, aby zrozumieli, że mogą zawsze do Ciebie przyjść, nawet z największym bagażem słabości, zła i grzechu – a Ty widząc prawdziwą skruchę, nigdy ich nie odrzucisz, bo jesteś Matką miłosierną. Chcemy być świadkami Twojej miłości. Chcemy przynosić wszystkim Twoją obecność. Chcemy pomagać Ci zmieniać świat, zaczynając od nas samych, naszych rodzin i wspólnot.

Maryjo, oddajemy się Tobie

Święty Józefie, Ty jesteś zawsze z jednoczony z Maryją jako Jej najczystszy oblubieniec. Ty razem z Nią wychowywałeś Jezusa a dziś jesteś opiekunem Kościoła. Oddając się Maryi powierzamy się również Tobie. Uproś nam dar Jej duchowej obecności i ucz nas żyć tak jak Ty, w nieustannej komunii z Nią.

Święty Józefie, oddajemy się Tobie

Amen