Z upadku do nadziei – pod takim hasłem przebiegały zimowe rekolekcje RRN, które odbyły się w dniach 16-19 lutego br. w Licheniu. Uczestniczyli w nich członkowie i sympatycy Ruchu z archidiecezji poznańskiej, szczecińsko-kamieńskiej i wrocławskiej oraz diecezji legnickiej i zielonogórsko-gorzowskiej, a także z innych miejsc Polski. Na rekolekcje przyjechało też wiele nowych osób; wszystkich nas łączyło pragnienie pogłębienia więzi z Panem Bogiem, zatrzymania się i refleksji.

Podczas pobytu w Licheniu towarzyszyła nam książeczka Przez chrzest wezwani z ciemności do światła. Nowa ewangelizacja w zsekularyzowanym świecie jako powrót do życia pełnią łask chrztu św. wydana specjalnie na rekolekcje; podobnie jak konferencje i rozważania z porannych medytacji pomagała ona w uświadomieniu sobie wartości życia Bożego i powołania do świętości wynikających z chrztu św. Przez chrzest staliśmy się umiłowanymi dziećmi Bożymi, dziedzicami Jego Królestwa. Przypomniały nam o tym dzieci podczas jednej z Mszy św., przynosząc do ołtarza w procesji z darami wykonane przez siebie królewskie korony i białe szaty – znaki obdarowania nas tą niezwykłą godnością.

Osobny program rekolekcji przygotowano dla młodzieży gimnazjalnej oraz licealnej. Rekolekcje wzbogacili swą obecnością również zaproszeni goście. Siostra dr Gabriela Janikula z Poznania prowadziła z młodymi warsztaty o komunikacji międzyludzkiej, a także o dialogu z Bogiem. Dr Jacek Kurzępa – socjolog skierował do młodzieży wykład o dorastaniu i cielesności, spotkał się też z dorosłymi – rodzicami, dziadkami, przekazując wiele cennych treści z zakresu wychowania.

Szczególną radością i znakiem pasterskiej troski Kościoła o naszą wspólnotę była obecność JE ks. bpa Andrzeja Siemieniewskiego, który w niedzielę przewodniczył Eucharystii w licheńskiej bazylice i skierował do nas słowo.
Za ten błogosławiony czas – Bogu niech będą dzięki!

Kazanie ks. bp Andrzeja Siemieniewskiego (do pobrania plik mp3)
Wykład dr Jacka Kurzępy - Droga ku dorosłości cz.1 (plik mp3)
Wykład dr Jacka Kurzępy - Droga ku dorosłości cz.2 (plik mp3)
Wykład dr Jacka Kurzępy - Droga ku dorosłości cz.3 (plik mp3)
Wykład dr Jacka Kurzępy - Droga ku dorosłości cz.4 (plik mp3)
Wykład dr Jacka Kurzępy - Droga ku dorosłości cz.5 (plik mp3)
Wykład dr Jacka Kurzępy - Droga ku dorosłości cz.6 (plik mp3)
Wykład dr Jacka Kurzępy - Droga ku dorosłości cz.7 (plik mp3)

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji:
fot. Robert Adamczyk - Centrum Informacji i Promocji Biuro Prasowe Sanktuarium w Licheniu
oraz zdjęcia uczestników rekolekcji