14 kwietnia 2012 r. ponad 1200 osób uczestniczyło w Międzynarodowej Pielgrzymce Ruchu Rodzin Nazaretańskich. W tym roku hasłem przewodnim było: „Święci dla nowej ewangelizacji". W Katedrze Częstochowskiej z serdecznością przyjął nas ksiądz proboszcz.

Grupy z całej Polski a także z zagranicy witał ks. Jacek Gołębiewski. Po zawiązaniu wspólnoty odbyła się adoracja Najświętszego Sakramentu a następnie konferencja, którą wygłosił ks. Tadeusz Kopczyński, pracujący obecnie w Denver w Stanach Zjednoczonych. Wspólna modlitwa połączyła nas w procesji na Jasną Górę i zakończyła się przy pomniku Prymasa Stefana Wyszyńskiego. Razem z nami byli: Arcybiskup Wacław Depo oraz Biskup Andrzej Siemieniewski.

O godz. 15.00 w Bazylice na Jasnej Górze miała miejsce Eucharystia pod przewodnictwem Delegata Konferencji Episkopatu Polski Ks. Bp. A. Siemieniewskiego, który wygłosił też homilię. Zaznaczył w niej, że przekazanie wiary płynie z doświadczenia więzi z Chrystusem we własnym życiu. Przypomniał nam także, że apostołowie żyli obok Jezusa, rozmawiali z Nim, słuchali Jego nauk i weszli z Chrystusem w zażyłość, która stworzyła ich doświadczenie wiary. Ksiądz Biskup rozbudził w nas pragnienie dążenia do świętości, przypominając nam, iż świadectwo naszego życia może być apostolstwem wobec innych. Mszę Świętą sprawowali także kapłani posługujący w RRN. Wielu z nich uczestniczyło w rekolekcjach kapłańskich poprzedzających czas pielgrzymki. O godz. 16.30 nastąpiło błogosławieństwo i rozesłanie pielgrzymów.

Konferencja ks. Tadeusza Kopczyńskiego (plik mp3)
Kazanie ks. bp Andrzeja Siemieniewskiego (plik mp3)

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji: