W sobotę - 15 września, w święto Najświętszej Maryi Panny Bolesnej, odbyła się ogólnopolska inauguracja roku formacyjnego naszego Ruchu. Gościła nas parafia św. Barbary w Twierdzy Modlin (diecezja płocka), której proboszczem jest ks. Cezary Siemiński. Centrum spotkania stanowiła Eucharystia pod przewodnictwem Ks. Biskupa Andrzeja Siemieniewskiego - Delegata Konferencji Episkopatu Polski ds. RRN. W wygłoszonej homilii Ksiądz Biskup zachęcał nas do aktywnego uczestnictwa w dziele nowej ewangelizacji. Dzielił się refleksjami z pobytu na rekolekcjach wakacyjnych Ruchu Rodzin Nazaretańskich w Stanach Zjednoczonych, zwracając uwagę na żywą wiarę tamtejszej wspólnoty, jej zaangażowanie apostolskie i życie zgodne z charyzmatem Ruchu.

Konferencję poświęconą życiu w komunii z Maryją i jej roli na drodze naszej wiary wygłosił Ks. Dariusz Kowalczyk. Powiedział on, że w rozpoczynającym się okresie formacyjnym nasza wspólnota chce włączyć się w obchody roku wiary i podjąć apel Ojca Świętego do pogłębienia refleksji nad wiarą. Istotne jest, aby Ruch Rodzin Nazareńskich uczynił to zgodnie ze swoim charyzmatem, na drodze komunii z Maryją, dlatego też towarzyszyć nam będzie hasło: „Maryja naszą przewodniczką w pielgrzymce wiary”.

Po zakończeniu Eucharystii mogliśmy się radować wspólną obecnością i posilić smaczną grochówką. Ks. Biskup spotkał się na plebani z kapłanami.

AB

Kazanie ks. bp. Andrzeja Siemieniewskiego(plik mp3)
Konferencja ks. Dariusza Kowalczyka (plik mp3)

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji: