„Żyć wiarą w codzienności" – to temat tegorocznych zimowych rekolekcji RRN archidiecezji poznańskiej, szczecińsko-kamieńskiej, wrocławskiej oraz diecezji legnickiej i zielonogórsko-gorzowskiej, które odbywały się w dniach 24-27 stycznia br. w sanktuarium Matki Bożej w Licheniu Starym koło Konina.

Przez cztery dni Dom Pielgrzyma „Arka” tętnił życiem, a zimowa aura pozwalała na śnieżne zabawy, w których chętnie uczestniczyły nie tylko dzieci.

 

Na rekolekcje przyjechało ok. 350 osób. Szczególnym znakiem Bożej miłości była obecność kilkunastu kapłanów pod opieką moderatora rekolekcji ks. Krzysztofa Dulnego z diecezji zielonogórsko-gorzowskiej.

W homilii skierowanej do uczestników rekolekcji podczas jednej z Eucharystii ks. Dariusz Kowalczyk, przewodniczący Koordynacji Krajowej, zachęcił, aby starać się pogłębić i lepiej zrozumieć charyzmat Ruchu, który jest darem Ducha Świętego dla Kościoła. Słowa ks. Dariusza były dla nas umocnieniem, pozwoliły na nowo docenić wartość duchowości RRN i odkryć jej miejsce pośród licznych dzieł apostolatu Maryjnego w Kościele.

Konferencja Pana dr. Jacka Pulikowskiego przypomniała w sposób prosty i konkretny o tym, jak ważne jest budowanie relacji w małżeństwie; przywoływane przykłady ilustrujące małżeńską codzienność niejednokrotnie wywoływały śmiech słuchaczy, bo w wiecznie niezadowolonej żonie czy leniwym mężu można było odnaleźć… samego siebie.

Rekolekcje zakończyła uroczysta Eucharystia koncelebrowana w Bazylice Matki Bożej Bolesnej Królowej Polski pod przewodnictwem Jego Ekscelencji Księdza Biskupa Andrzeja Siemieniewskiego, Delegata Konferencji Episkopatu Polski ds. Ruchu Rodzin Nazaretańskich.

Już dziś wymienione diecezje zapraszają na rekolekcje letnie w dniach 6-14 lipca w malownicze okolice Zakopanego.

Zapraszamy do wysłuchania relacji audio.

Kazanie ks. bpa Andrzeja Siemieniewskiego (plik mp3)

Oraz do obejrzenia fotorelacji: