W sobotę 27 listopada odbył się kolejny adwentowy dzień skupienia Ruchu Rodzin Nazaretańskich na Jasnej Górze. Temat „W komunii z Bogiem” wprowadził nas w rozpoczynający się nowy rok liturgiczny, w którym oprzemy naszą pracę formacyjną na programie duszpasterskim Kościoła w Polsce przygotowanym przez Komisję Duszpasterstwa Konferencji Episkopatu Polski.

 

Pierwszą konferencję wygłosił ks. Stefan Czermiński – moderator archidiecezji katowickiej. Po konferencji był czas adoracji Najświętszego Sakramentu. Dużym ubogaceniem dla wspólnoty były świadectwa osób z całej Polski. Nawet ks. Biskup Andrzej Siemieniewski - delegat Konferencji Episkopatu Polski ds. RRN, we wstępie do modlitwy Anioł Pański podzielił się krótkim świadectwem przeżywania tego czasu, a później we wstępie do konferencji opowiedział o zaskoczeniu, jakie wywołało w nim „przypadkowe” spotkanie na Jasnej Górze kapłana z Włoch, który również zetknął się z Ruchem Rodzin Nazaretańskich podczas pracy duszpasterskiej w USA.

Centralnym punktem programu dnia skupienia była Eucharystia celebrowana w Kaplicy Cudownego Obrazu przed obliczem Matki Bożej Częstochowskiej. Mszy św. przewodniczył i homilię wygłosił ks. bp Andrzej Siemieniewski, a koncelebrowali kapłani posługujący w RRN w całej Polsce.

Dzień skupienia zakończyła konferencja Księdza Biskupa, poświęcona tematowi „Komunii z Bogiem” i nawiązująca do opublikowanej ostatnio posynodalnej adhortacji „Verbum Domini”, O Słowie Bożym w życiu i misji Kościoła.

Do Częstochowy przyjechali pielgrzymi z całej Polski. Podczas dnia skupienia miały też miejsce spotkania robocze, m.in. spotkanie koordynacji krajowej RRN z ks. bp. Andrzejem Siemieniewskim oraz krajowym asystentem RRN, ks. Pawłem Gwiazdą.

W drodze powrotnej modliliśmy się w intencji obrony życia w jedności z Ojcem Świętym Benedyktem XVI.

Zapraszamy do zapoznania się z nagraniami homilii i konferencji wygłoszonych podczas adwentowego dnia skupienia RRN na Jasnej Górze:

Konferencja ks. Stefana Czermińskiego (do pobrania plik mp3) (do pobrania tekst konferencji)
Homilia bp. prof. Andrzeja Siemieniewskiego (do pobrania plik mp3)
Konferencja ks. bp. prof. Andrzeja Siemieniewskiego (do pobrania plik mp3)

oraz do obejrzenia fotorelacji:

różaniec
sala Ojca Korde...
księgarnia
ks. Stanisław G...
konferencja ks....
konferencja na ...
konferencja na ...
konferencja na ...
sala o. Kordeck...
spotkanie Koord...
Eucharystia w K...
Eucharystia pod...
MB Częstochowsk...
Eucharystia
Moderator RRN k...
błogosławieństw...
zespół muzyczny
konferencja ks....