Inauguracja-Poznań

Serdecznie zapraszamy wszystkich członków i sympatyków naszego Ruchu na uroczystą inaugurację nowego roku formacyjnego. W tym roku – w którym przypada 1050-lecie chrztu Polski – spotkamy się w Poznaniu, gdzie miał swoją rezydencję Mieszko I i gdzie ustanowiono pierwszą diecezję na ziemiach polskich. Nasze spotkanie uświetni swoją obecnością abp Stanisław Gądecki, Metropolita Poznański i Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski. Będzie z nami obecny także bp Andrzej Siemieniewski, Delegat Konferencji Episkopatu Polski ds. RRN.

Tegoroczna inauguracja będzie przebiegać pod hasłem Chrzest bramą do świętości. W jej trakcie odnowimy nasze przyrzeczenia chrzcielne jednocześnie składając akt oddania się Chrystusowi, wyrażający nasze pragnienie jak najpełniejszego zjednoczenia się z Nim. Będzie to nasze włączenie się w Jubileuszowy Aktu Przyjęcia Jezusa za Króla i Pana opracowany przez Biskupów Polskich. Poniżej zamieszczamy zaproszenie od organizatorów i szczegóły inauguracji:

Zaproszenie

„Chrzest bramą do świętości” - pod takim hasłem w sobotę 10 września br. w Poznaniu odbędzie się inauguracja nowego roku formacyjnego 2016/2017 Ruchu Rodzin Nazaretańskich.

W roku jubileuszu 1050. rocznicy chrztu Polski zapraszamy do Wielkopolski – kolebki chrześcijaństwa na naszych ziemiach. Tu, na Ostrowie Tumskim w Poznaniu, w miejscu dzisiejszego kościoła Najświętszej Maryi Panny, mieściło się palatium Mieszka I wraz z kaplicą. Ustanowiona w 968 r. diecezja poznańska jest historycznie pierwszą diecezją, a katedra (obecnie pw. św. Piotra i Pawła) – pierwszą na ziemiach polskich. Tu rozpoczniemy nasze spotkanie Mszą świętą o godz. 10.00, której przewodniczyć będzie Ks. Arcybiskup Stanisław Gądecki, metropolita poznański. Będziemy też modlić się w sanktuarium Matki Bożej w Cudy Wielmożnej, Pani Poznania, przed czczonym od XVII w. cudownym wizerunkiem Maryi. Zależy nam, by spotkanie inauguracyjne miało charakter rodzinny – zapraszamy rodziców wraz z dziećmi i młodzież.

Ksiądz Moderator i Animatorzy RRN Archidiecezji Poznańskiej

Plan inauguracji:

9.30 Przygotowanie do Mszy św.
10.00 Msza św. w Archikatedrze pw. św. Piotra i Pawła w Poznaniu pod przewodnictwem Ks. Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego
11.15 Zwiedzanie Katedry, czas wolny (we własnym zakresie)
12.30-13.30 Posiłek – teren Wyższego Seminarium Duchownego Księży Chrystusowców,
wejście ulicą Jana Lubrańskiego (park przy Seminarium)
13.30-14.30 przejście z Wydziału Teologicznego na Stary Rynek
do Sanktuarium Matki Bożej w Cudy Wielmożnej, Pani Poznania
– kościół Ojców Franciszkanów, ul. Franciszkańska 2
14.30 prelekcja o historii Sanktuarium
14.45 Koronka do Miłosierdzia Bożego
15.00 Konferencja
15.45 Adoracja Najświętszego Sakramentu
16.30 Zakończenie

Przewidujemy także:

  • zajęcia dla młodzieży szkolnej i gimnazjalnej – Muzeum Archidiecezjalne,
    ul. J. Lubrańskiego 1.
    1050 lecie Chrztu Polski – warsztaty Akcja Chrystianizacji.
  • zajęcia dla dzieci przedszkolnych na terenie Sanktuarium Matki Bożej,
     ul. Franciszkańska 2



Do pobrania
Plan inauguracji - PDF

Plan inauguracji RRN w Poznaniu 2016