KKRRN z kard. Nyczem

W dniu 5.04.2019 r. odbyło się coroczne spotkanie małżeństw z Koordynacji Krajowej naszego Ruchu z Księdzem Kardynałem Kazimierzem Nyczem w Domu Arcybiskupów Warszawskich.

Podczas rozmowy Ksiądz Kardynał podkreślił znaczenie zaangażowania Ruchu Rodzin Nazaretańskich w ewangelizację wskazując, jak ważne jest dzisiaj towarzyszenie duchowe małżeństwom i rodzinom, otaczanie ich modlitwą oraz dzielenie się doświadczeniem wiary i miłości przeżywanej we wspólnocie najbliższych osób. Nawiązał przy tym do nauczania Ojca Świętego Franciszka, że ruchy katolickie wpisują się w realizację misji Kościoła jako forpoczta ewangelizacji. Ksiądz Kardynał wskazał na znaczenie rodziny, która, jeśli jest zdrowa, ma moc zachowania młodego pokolenia od odejścia od wiary. Podkreślił przy tym, że RRN, który zrodził się wokół konfesjonału, powinien przy konfesjonale trwać, otaczając swoich duszpaterzy modlitwą i mądrze korzystając z ich przewodnictwa duchowego.

Ksiądz Kardynał z uwagą wsłuchiwał się w relację z działalności Ruchu i zadawał wiele pytań, udzielając przy tym konkretnych wskazówek. Szczególnie zainteresował się zaangażowaniem w ewangelizację poprzez media. Przedstawił także perspektywy zaangażowania w audycje radiowe.

Na zakończenie spotkania członkowie Koordynacji poprosili o pasterskie błogosławieństwo, otoczenie ich posługi modlitwą oraz dalszą troską i życzliwością. Rozmowa przebiegła w bardzo miłej atmosferze, przy smacznym cieście i kawie. Spotkania z Księdzem Kardynałem są dla nas szczególnie cenne, gdyż pomagają nam wsłuchać się w głos Kościoła, aby w łączności z nim realizować nasze zadania apostolskie i osobiście rozwijać się duchowo.

OR