W tym roku wiosenna pielgrzymka naszego Ruchu odbędzie się wyjątkowo do sanktuarium Matki Bożej w Licheniu. Spotkamy się jak zwykle w sobotę przed Niedzielą Miłosierdzia, czyli 10 kwietnia. Temat pielgrzymki: Duch Święty pociesza i prowadzi do prawdy. Centralnym punktem pielgrzymki będzie Eucharystia w bazylice licheńskiej pod przewodnictwem bp. Andrzeja Siemieniewskiego, Delegata Konferencji Espiskopatu Polski ds. RRN, po której złożymy akt oddania naszego Ruchu Miłosierdziu Bożemu za wstawiennictwem Matki Bożej. Wcześniej będziemy modlić się za wstawiennictwem św. o. Stanisława Papczyńskiego za chorych na covid i za przechodzących rehabilitację postcovidową oraz w intencji uchronienia młodzieży przed deprawacją. Pielgrzymka będzie transmitowana online na stronie sanktuarium: www.lichen.pl.
Poniżej podajemy szczegółowy plan pielgrzymki:


XXIV Pielgrzymka RRN – do sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej
10 IV 2021
Duch Święty pociesza i prowadzi do prawdy

Program

Część I (bazylika)

10.00-11.20

  • Powitanie przez Ojców Marianów. Słowo o życiu i świętości św. o. Stanisława Papczyńskiego (założyciela zgromadzenia Ojców Marianów).
  • Świadectwa członków RRN o łaskach otrzymanych za wstawiennictwem św. o. Stanisława Papczyńskiego w czasie pandemii.
  • Modlitwa za wstawiennictwem św. o. Stanisława Papczyńskiego za chorych na covid i za przechodzących rehabilitację postcovidową oraz w intencji ochrony młodzieży przed deprawacją.
  • Konferencja.

Przerwa

Część II (bazylika)

13.30-15.00

  • Msza św. pod przewodnictwem Bp. Andrzeja Siemieniewskiego, Delegata KEP ds. RRN.
  • Zawierzenie RRN Miłosierdziu Bożemu za wstawiennictwem Matki Bożej.


transmisja online na stronie: www.lichen.pl
(w prawym górnym rogu, okno można powiększyć)