W dniach 1-3 kwietnia br. miało miejsce skupienie członków Rady Animatorów Stowarzyszenia Ogólnopolskiego RRN (por. Statut art.8 p.4) w ośrodku rekolekcyjnym przy wyższym seminarium duchownym w Legnicy. Tematem skupienia było apostolstwo miłosierdzia a mottem słowa, które powtarzamy podczas odmawiania koronki: „Miej miłosierdzie dla nas i całego świata”. Skupienie prowadził ks. Dariusz Kowalczyk, moderator krajowy RRN i ks. Wiktor Juchiewicz, moderator RRN diec. legnickiej. Byli również obecni ks. Stefan Czermiński z Katowic i o. Mirosław Salamoński OCD z Wrocławia.

Spotkanie rozpoczęło się w piątek wieczorem Mszą św. pod przewodnictwem bp. Andrzeja Siemieniewskiego, delegata Konferencji Episkopatu Polski ds. RRN. Następnego dnia, w pierwszą sobotę miesiąca a zarazem 17. rocznicę śmierci św. Jana Pawła II uczestnicy skupienia pielgrzymowali do sanktuarium cudu eucharystycznego w kościele św. Jacka w Legnicy. Wieczorem podczas kolacji wspólnota mogła ponownie cieszyć się obecnością Biskupa Andrzeja.

Spotkanie pomogło uczestnikom spojrzeć w duchu wiary i przesłania Matki Bożej z Fatimy na znaki czasu, które z taką mocą mają ostatnio miejsce wokół nas. Było też okazją do osobistego spotkania i bezpośredniej rozmowy z Biskupem Andrzejem, już po podjęciu przez niego posługi ordynariusza diecezji legnickiej.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji: